Turnaj v Oslavici byl svátkem stolního tenisu

V sobotu 30. dubna se v Oslavici u Velkého Meziříčí uskutečnil turnaj ve stolním tenisu, jemuž vládly napínavé boje za zelenými stoly a dobrá nálada. Poslední aprílovou sobotu se v kulturním domě v Oslavici konal devátý ročník turnaje, jehož pořadatelem je místní oddíl stolního tenisu. Turnaj mívá velice kvalitní obsazení a nejinak tomu bylo i letos, ačkoliv se těsně před turnajem omluvil vítěz posledních dvou ročníků František Kanta z důvodu onemocnění.

Na místo favorita turnaje tak postoupil chotěbořský odchovanec Tomáš Málek, hráč pražské Kotlářky. Málek tuto pozici uhájil zcela suverénně, když prošel turnajem bez ztráty setu. Ve čtvrtfinále hladce zdolal Josefa Poulíčka z Jiskry Humpolec a v semifinále stejně jistě porazil Jana Pokorného z Velkého Meziříčí. Ve finálovém souboji dvou ligových soupeřů pak nedal šanci Petru Palátovi ze Sokola Žďár nad Sázavou. Palát se do finále probojoval přes Zdeňka Sokola z CHS Chotěboř a havlíčkobrodského Jana Pluhaře, v obou případech bez potíží 3:0.

Ceny vítězům předávali starosta obce Oslavice Pavel Janoušek a hlavní sponzor turnaje František Šoukal z firmy Autocolor-Šoukal Velké Meziříčí

Třetí příčku vybojoval divizní Pluhař díky čtvrtfinálovému vítězství nad Janem Bazalou z Velkého Meziříčí v poměru 3:1. Čtvrtý skončil Pokorný po skvělém výkonu v osmifinále nad ambiciózním Jiřím Kosem ze Znojma a po pětisetové čtvrtfinálové bitvě s Jiřím Palátem z TJ Třebíč.

Podstatně obtížněji se rodilo turnajové vítězství dvojice Pluhař - Bazala v turnaji čtyřher. Do finále se probojovali po urputné bitvě s bratry Palátovými, když ve svůj prospěch otočili nepříznivý stav 0:2 na sety. Postup páru Málek - Sokol do finále byl podstatně jednodušší, v semifinále vyprovodili dvojici Pokorný - Nováček snadno 3:0. Ve finálovém zápase se oba soupeři střídali ve vítězných setech a v koncovce pátého si Málek se Sokolem vybudovali slibný tříbodový náskok. Když však nevyužili dva mečboly, radovali se z vítězství 13:11 Bazala s Pluhařem. Výsledky turnaje: Soutěž dvouher 1. Tomáš Málek (SK Kotlářka Praha) 2. Petr Palát (Sokol Žďár nad Sázavou) 3. Jan Pluhař (Jiskra Havlíčkův Brod) 4. Jan Pokorný (ST Velké Meziříčí) 5.-8. Josef Poulíček (Jiskra Humpolec) 5.-8. Zdeněk Sokol (CHS Chotěboř) 5.-8. Jan Bazala (ST Velké Meziříčí) 5.-8. Jiří Palát (TJ Třebíč) Soutěž čtyřher 1. Jan Pluhař (Jiskra Havlíčkův Brod) - Jan Bazala (ST Velké Meziříčí) 2. Tomáš Málek (SK Kotlářka Praha) - Zdeněk Sokol (CHS Chotěboř) 3.-4. Petr Palát (Sokol Žďár nad Sázavou) - Jiří Palát (TJ Třebíč) 3.-4. Jan Pokorný (ST Velké Meziříčí) - Petr Nováček (Sokol Náměšť nad Oslavou) Soutěž útěchy 1. Jaroslav Brabec (TK Autocolor Oslavice) 2. David Moravec (Jiskra Humpolec) 3. Jaroslav Jaša (TK Autocolor Oslavice) 4. Vít Brukner (Jiskra Humpolec)