O firmě

Počátky firmy Autocolor se datují k roku 1993, kdy byla otevřena autolakovna. Náš sortiment služeb jsme postupně rozšiřovali a nyní můžeme svým zákazníkům nabídnout služby: prodej nových vozů Volkswagen a Seat, prodej ojetých vozů, kompletní servis vozů (mechanická dílna, karosárna, lakovna, pneuservis), smluvní servis pojišťoven, dále prodeje a míchání barev, laků, prodej drogerie, prodej malířských žebříků, pronájem vysokozdvižných plošin, lešení a bednění. Za své úspěchy vděčíme především spokojeným zákazníkům, kteří se do naší firmy rádi vracejí. Náš zkušený personál Vám vždy ochotně poradí – přijďte nás navštívit!

Historie firmy

Počátek firmy Autocolor - František Šoukal se datuje od července roku 1993, tehdy ještě jako fyzická osoba, kdy byla otevřena autolakovna a byly poskytovány lakýrnické služby převážně pro významné prodejce automobilů v regionu. Tyto služby se prováděly v pronajatých prostorách.

V únoru 1998 firma zahájila činnost ve vlastních prostorách, u kterých byla postavena i prodejna sortimentu barvy-laky, drogerie. Postupem času se z této prodejny stal velkoobchod se stejným sortimentem a obchodním zastoupením několika tuzemských a zahraničních výrobců barev a stavební chemie.

Později se firma začala zaměřovat i na velkoobchodní prodej ochranných pracovních pomůcek a na pronajímání a prodej techniky pro práci ve výškách (žebříky, lešení).

V důsledku rozvoje se v roce 2002 firma rozhodla investovat nemalou částku do rozšíření prostor prodejny, do přístavby mechanické a karosářské dílny a do autosalonu značky Volkswagen. Záměrem firmy bylo jednak uspokojení narůstajícího počtu zákazníků, ale také rozšíření působnosti v oboru opravy vozidel a s tím spojená spolupráce s předními pojišťovnami při likvidaci pojistných událostí.

Rok 2002 byl pro firmu významný i z hlediska přechodu části firmy na společnost s ručením omezeným a to pod názvem AUTOCOLOR Šoukal s.r.o. Fyzická osoba nadále podniká pouze v obchodní činnosti a to prodej barvy – laky, drogerie a pronájem lešení.

V roce 2003 se firma uchýlila k dalšímu rozšíření své působnosti a to v podobě nákupu a prodeje ojetých vozidel a také prodeje náhradních dílů.

Nedílnou součástí růstu firmy byl také vstup do řetězce maloobchodních prodejen Dům barev, který provozuje společnost TRIGA COLOR, a.s.. V řetězci Dům barev je v současné době více jak 85 obchodů v rámci celé ČR.

Na konci roku 2005 přechází kompletně celá fyzická osoba na společnost s ručením omezeným.

Od července 2006 firma poskytuje náhradní plnění dle zákona č. 435/2004Sb., o zaměstnanosti.

V polovině roku 2008 se firma rozděluje na dvě samostatné jednotky. Na firmu AUTOCOLOR Šoukal s.r.o. a firmu AUTOCOLOR DS s.r.o. Firma AUTOCOLOR Šoukal s.r.o. nadále poskytuje služby v oblasti prodeje nových a ojetých vozů a autoopravárenství (autoservis, autolakovna, karosárna, pneuservis) a prodej a pronájem lešení a bednění.

Na firmu AUTOCOLOR DS s.r.o. pak přechází podnikatelská činnost zaměřená na prodej sortimentu barvy-laky, drogerie, ochranné pracovní pomůcky a zároveň také poskytování náhradního plnění.